E vendose? Më në fund e ndave mendjen për pushime?
Puna, miqtë, familja, uff… nuk ke kohë fare të bëhesh gati. Por si gjithmonë nuk mund t’ia lejosh vetes të të mungojë diçka kur je me pushime.
Me JUMBO mund të bëhesh gati në pak minuta për një verë të paharrueshme.

1. Çadra e plazhit

Nisur nga situata me të cilën të gjithë po përballemi, një pjesë e pushuesve po marrin çadrat e tyre personale për pushime, kështu që do ishte më mirë që ta blije edhe ti paraprakisht. E sidomos nëse shkon në plazhe të cilët nuk ofrojnë shezlongë.

2. Karrigen e plazhit/ Shtroje për plazh

Për të qenë sa më komod gjatë qëndrimit në plazh, zgjidh modelin e karriges më të rehatshme për ty ose mund të zgjedhësh midis modeleve të shumëllojshme të shtrojeve të plazhit.

3. Termus plazhi/ Çanta termike

Këtë vit më shumë se kurrë duhet të tregosh kujdes me ushqimet që konsumon: të freskëta, të zgjedhura me kujdes, ushqime shtëpie, etj… Pijet e ftohta do qëndrojnë të tilla edhe pse ditët e nxehta të verës kanë mbërritur. Jo vetëm për pijet, por edhe për ushqimet që do të marrësh me vete, për t’i konsumuar gjatë ditës.

4. Dyshek plazhi/ Pishina 

Komardaret, dyshekët dhe pishinat nuk dalin asnjëherë nga moda. Në Jumbo mund të gjesh komardare, jo vetëm për fëmijë, por edhe të rritur.

5. Kapele

Muajt e verës janë gjithmonë të nxehtë, e prandaj duhet të jesh i/e përgatitur për rrezet e forta të diellit.  

6. Peshqir plazhi

Zgjidh mes peshqirëve plot ngjyra dhe shumë të butë në Jumbo. Të mbetet të zgjedhësh vetëm atë që të pëlqen më shumë mes dhjetëra llojeve që ofrohen.

7. Rroba banjo

Të duhen rroba banjo të reja, stil dhe model i ri? Për foto të reja & për të ndryshuar look, eja në Jumbo e gjej modele të ndryshme, si për vete, ashtu edhe të gjithë familjen.

8. Aksesorë noti

Je i apasionuar pas zhytjeve në thellësitë e detit Jon apo Adriatik? Mund të kompletohesh nga koka tek këmbët mes shumëllojshmërisë së produkteve që JUMBO ofron.

9. Shapka plazhi

Shapkat në Jumbo janë të shumëllojshme, për t’u ndjerë rehat gjatë ditëve të pushimeve. Zgjidh ato që të kombinojnë më së miri edhe me veshjen tënde të preferuar.

10. Lodrat e plazhit

E nëse ke fëmijë të vegjël, lodrat për fëmijë janë një “must” për t’u argëtuar gjatë ditës. Dërrasë për surf, disqe frisbi, pistoleta uji, forma rëre e shumë të tjera, të cilat mund ti gjeni vetëm në dyqanin e tyre të preferuar.

Këto dhe shumë produkte të tjera për verën mund t’i gjeni në të gjithë rrjetin e dyqaneve JUMBO ose t’i porosisni online në website www.jumbo-ks.com
Për akoma më shumë informacion vizitoni Facebook “JUMBO – Kosova Official” dhe Instagram jumbo_kosova si dhe ju presim çdo ditë në dyqanet tona në Fushë Kosovë, Prizren, Albi Mall, Gjilan, Ferizaj dhe Mitrovicë.

Jumbo është pjesë e grupit Balfin, një nga grupet më të rëndësishme dhe më të suksesshme të investimeve në rajonin e Ballkanit Perëndimor.
Gjeografikisht, Grupi Balfin është i pranishëm në Austri, Shqipëri, Kosovë, Bosnje dhe Hercegovinë, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi dhe Hollandë, duke punësuar më shumë se 5,000 persona.